CNSC 2023

CNSC 2023

V sobotu 2. prosince 2023 jsme se zúčastnili vyhlášení mezinárodní soutěže CNSC 2023, který se konal v nádherných prostorách Strahovského kláštera. Bylo nám velkou ctí převzít cenu za nejlepší hruškový destilát s Karl LIQ Hruškovicí 48%, který získal i absolutní vítězství Český šampion ovocných destilátů 2023. Současně jsme obdrželi speciální cenu, dovolte mi citovat z článku: „Vítězi o nejlepší český destilát Karl LIQ Hruškovice bylo předáno speciální ocenění vč. diplomu přímo od opata Stahovského kláštera ThLic. PhDr. Daniela Petera Janáčka, O.Praem., PhD., což nikdy v minulosti kláštera nebylo učiněno.“ V rámci udílení cen se nám dostalo mimořádné příležitosti navštívit běžně nepřístupné prostory Strahovské knihovny – Filosofický sál, který je opravdu dechberoucím a nezapomenutelným zážitkem.

Děkujeme pořadatelům za skvělou přípravu. Tato ocenění jsou pro nás opravdu velkou ctí a závazkem do další práce.


Novinka v sortimentu - Karl LIQ Vínovice 48% z hroznů Muškátu moravského

Novinka v sortimentu - Karl LIQ Vínovice 48% z hroznů Muškátu moravského

Svatý Martin přináší nejen první mladá vína, ale i naši nejnovější lahůdku – Karl LIQ Vínovici!

Právě dnes, kdy se otvírají mladá vína, uvádíme na trh tuto vynikající novinku. Oslavte s námi svatého Martina a dopřejte si lahodné okamžiky s naší novinkou. Sklenka plná tradice, špetka inovace – naše Vínovice je připravena na Vaše sklenice.

Přijďte ochutnat chuť a vůni Muškátu moravského s každým douškem. Neváhejte a kupujte ZDE, vyrobeno pouze v malé sérii 310 lahví.


Předávání Zlaté chuti Jižní Moravy 2023

Předávání Zlaté chuti Jižní Moravy 2023

Ve čtvrtek 2. listopadu se na Brněnském výstavišti uskutečnilo slavnostní předávání certifikátu Zlatá chuť a Chuť Jižní Moravy 2023. Jedná se o potravinářskou soutěž výrobců působících v Jihomoravském kraji a vyrábějících z lokálních surovin. Ráda bych poděkovala za skvělou organizaci. Bylo to velmi příjemné setkání jak s pořadateli a zástupci institucí a Jihomoravského kraje, tak i s kolegy výrobci. Naši skvělou Ryngovici můžete zakoupit ZDE

Těšíme se na další ročník.


Pálenka roku 2023

Pálenka roku 2023

Říká se, že pátek 13. je smolný den, ale pro nás rozhodně nebyl. V letošním ročníku Pálenka roku jsme získali 2 zlaté a 1 bronzovou medaili z 6 dodaných vzorků. V soutěži se sešlo 37 lihovarů s 296 vzorky. V celkovém pořadí jsme se umístili za Palírnou Radlík a Rudolfem Jelínkem na krásném 3. místě celkově, což je pro nás jako mikrolihovar obrovská čest. Všechny naše vzorky byly vysoce hodnoceny, naše produkce tak byla hodnocena jako velmi vyrovnaná. Poděkování patří pořadateli Lihovarek.cz za skvělou přípravu a snahu o podporu kvalitního lihovarnictví, a všem kolegům za skvělou atmosféru. Díky a zase příště!


Jak proběhlo slivobraní

Jak proběhlo slivobraní

V sobotu 16. září jsme sklidili poslední švestky v našich sadech. Letos jsme konečně čekali dobrou úrodu, příroda však mínila jinak. V červenci nám kroupy poškodily všechny sady a většina švestek byla zničena. Přesto se nám podařilo něco málo ze stromů sklidit. Švestky musely projít několika selekcemi, a ty nejkvalitnější jsou již v sudech ve zrajírně. Díky krásnému počasí jsou plody velmi kvalitní, aromatické a s vysokou cukernatostí. Očekáváme velmi kvalitní slivovici, které ale bohužel nebude moc.


Do prodeje půjde Kdoulovice

Do prodeje půjde Kdoulovice

Konečně se nám zdá, že dozrála. Uvolňujeme tedy do prodeje 80 lahví krásně voňavé Kdoulovice 48% ročníku 2022. Bohužel víc ovoce se nám nepodařilo sehnat. O víkendu naláhvujeme a  od podnělí 19. 3. 2023 bude k dodání.


Zahájili jsme druhou lihovarnickou sezonu

Zahájili jsme druhou lihovarnickou sezonu

13. února 2023 jsme oficiálně ukončili sezonu 2022/2023 pěstitelského pálení a zahájili sezonu 2023 lihovarnického pálení. Máme připraven švestkový kvas rozdělený podle jednotlivých odrůd. Uvidíme, zda půjde do prodeje jako jednodruhový, nebo vyladíme nějakou kupáž. Každopádně se těšíme se na výsledek.