Jak proběhlo slivobraní

Jak proběhlo slivobraní

V sobotu 16. září jsme sklidili poslední švestky v našich sadech. Letos jsme konečně čekali dobrou úrodu, příroda však mínila jinak. V červenci nám kroupy poškodily všechny sady a většina švestek byla zničena. Přesto se nám podařilo něco málo ze stromů sklidit. Švestky musely projít několika selekcemi, a ty nejkvalitnější jsou již v sudech ve zrajírně. Díky krásnému počasí jsou plody velmi kvalitní, aromatické a s vysokou cukernatostí. Očekáváme velmi kvalitní slivovici, které ale bohužel nebude moc.


Do prodeje půjde Kdoulovice

Do prodeje půjde Kdoulovice

Konečně se nám zdá, že dozrála. Uvolňujeme tedy do prodeje 80 lahví krásně voňavé Kdoulovice 48% ročníku 2022. Bohužel víc ovoce se nám nepodařilo sehnat. O víkendu naláhvujeme a  od podnělí 19. 3. 2023 bude k dodání.


Zahájili jsme druhou lihovarnickou sezonu

Zahájili jsme druhou lihovarnickou sezonu

13. února 2023 jsme oficiálně ukončili sezonu 2022/2023 pěstitelského pálení a zahájili sezonu 2023 lihovarnického pálení. Máme připraven švestkový kvas rozdělený podle jednotlivých odrůd. Uvidíme, zda půjde do prodeje jako jednodruhový, nebo vyladíme nějakou kupáž. Každopádně se těšíme se na výsledek.