Zpracování osobních údajů

Jsem Bc. Soňa Bolfová, IČ 62151207, se sídlem Nemochovice 171, 683 33. Provozuji webové stránky na www.karlliq.cz, www.vypalunas.cz.

Pro poskytování našich služeb, prodej zboží a provoz webových stránek zpracováváme některé vaše osobní údaje.

S jakými osobními údaji pracujeme?

Pokud poptáte naše produkty a služby, budeme pracovat s vašimi kontaktními údaji, které nám sdělíte, hlavně prostřednictvím poptávkového formuláře. Jsou to jméno, příjmení, e-mail, telefonní číslo, vaše požadavky ohledně našich produktů a služeb, případně další údaje, které nám v poptávce vyplníte nebo nám je v rámci další domluvy předáte. Proč?

 • kontaktujeme vás přes ně pro další domluvu
 • pokud se pro naše produkty nebo služby rozhodnete, budeme jejich prostřednictvím s vámi komunikovat
 • použijeme je pro doložení plnění našich povinností, které nám plynou ze zákona nebo ze smluv

Pokud nakoupíte u nás v e-shopu, budeme pracovat s údaji, které nám vyplníte. Jsou to hlavně jméno, příjmení, e-mail, telefonní číslo, věk a údaje u vašem nákupu. Co s nimi budeme dělat?

 • dáme vám přes ně vědět, v jakém stavu je vaše objednávka
 • použijeme je pro komunikaci s vámi
 • hlavně na ně odešleme radost, kterou jste si objednali
 • některé z těchto údajů musíme použít pro splnění našich povinností, které nám plynou ze zákona (hlavně pro účetní a daňové účely nebo třeba ověření věku)

Pokud se nám zapíšete do newsletteru nebo jste nakupující zákazník a nezakázali jste nám to, použijeme vaši e-mailovou adresu pro rozesílku našich novinek.

V případě přihlášení do věrnostního programu (založení uživatelského účtu) nebo našich aukcí pracujeme s registračními údaji a údaji o vašich nákupech/aukcích. Proč?

 • díky těmto údajům vám můžeme zřídit účet
 • máte přehled o svých proběhlých nákupech a my s nimi spojujeme slevy
 • v případě aukcí ověřujeme vaši totožnost, věk a evidujeme průběh jednotlivých aukcí, do kterých se zapojíte

Kdo se k datům dostane?

Vaše data zůstanou u nás. Přesto pro nás pracují některé společnosti nebo freelanceři, kteří se k datům dostanou proto, že nám pomáhají s chodem naší společnosti. Jsou to:

 • společnosti podílející se na expedici zboží (DPD, TopTrans, Česká pošta, Messenger)
 • společnosti podílející se na expedici plateb (Fio banka a.s., GoPay, Shoptet Pay)
 • společnosti zajišťující provoz e-shopu (Upgates.cz EVici webdesign s.r.o.), případně freelanceři, kteří nám pomáhají s provozem webu nebo marketingem
 • poskytovatel e-mailingové služby (Ecomail)

Jak dlouho s daty pracujeme a na základě čeho?

Pokud navážeme spolupráci, vaše data budeme zpracovávat po dobu 10 let od posledního poskytnutí našich produktů a služeb, protože tím budeme plnit zákonné požadavky (hlavně z oblasti daní a účetnictví), takové zpracování tedy plyne z právních předpisů.

Pokud spolupráci nenavážeme, vaše data budeme zpracovávat nejdéle 6 měsíců od naší poslední komunikace. Takovou práci s daty nám umožňuje nařízení GDPR – protože jednáme o smlouvě.

Pokud od nás budete odebírat naše produkty a služby a nezakážete nám to při předání kontaktních údajů (tzv. opt-out), použijeme vaši e-mailovou adresu pro upozornění na novinky. Umožňuje nám to zákon o službách informační společnosti a také tzv. oprávněný zájem.  Pokud se nám do novinek sami upíšete, budeme váš e-mail zpracovávat na základě vašeho souhlasu (tzv. double opt-in). Z odběru novinek se ale můžete samozřejmě kdykoliv odhlásit. Vaše kontaktní údaje zařadíme do databáze novinek na 3 roky od posledního poskytnutí produktů nebo služeb, pokud nám nedovolíte dobu delší.

Pokud si založíte účet (v rámci věrnostního programu nebo aukcí), budeme vaše data zpracovávat na základě vašeho souhlasu – o tom se více dočtete níže.

Registrovali jste se k nám do uživatelského účtu?

Pro jeho zřízení zpracováváme osobní údaje, které nám vyplníte v registračním formuláři – jméno, e-mailovou adresu, případně fakturační údaje. Tyto údaje jsou dobrovolné, stejně jako registrace samotná – záleží jen na vás.

Údaje budeme používat pro vedení vašeho účtu a poskytování služeb po dobu vašeho využívání účtu. Účet vám deaktivujeme a údaje smažeme, pokud účet nepoužijete déle jak 10 let od posledního nákupu. Účet také můžete kdykoliv deaktivovat (tedy váš souhlas se zpracováním osobních údajů odvolat).

V účtu budeme vést údaje o vašich objednávkách, k nimž takto budete mít neustálý přístup, a hlavně vás zařadíme do našeho věrnostního programu – vaše provedené nákupy evidujeme a spojujeme s nimi slevy.

Ještě byste měli vědět:

Pokud byste potřebovali ohledně osobních údajů cokoliv probrat, napište nám na e-mail palenice@tiscali.cz nebo zavolejte na 775 335 714.

V naší společnosti není jmenovaný pověřenec pro oblast zpracování osobních údajů.

Nařízení GDPR (nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES), které oblast osobních údajů upravuje, vám dává mimo jiné právo obrátit se na nás a chtít informace, jaké vaše osobní údaje zpracováváme, vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a nechat je aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování, můžete požadovat kopii zpracovávaných osobních údajů, požadovat po nás v určitých situacích výmaz osobních údajů a v určitých případech máte právo na jejich přenositelnost. Pokud si myslíte, že s daty nenakládáme správně, máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, případně se se svými nároky obrátit na soud.